Nasza misja


Nasza misja
Nasza misja

Drodzy Rodzice !

 

Zielona Kraina została stworzona

Z MYŚLĄ O DZIECIACH I DLA DZIECI

 

Zależy Nam na tym, by Maluchy były TU bezpieczne, radosne i szczęśliwe, a Państwo ze spokojem mogli wykonywać codzienne obowiązki. Na tym właśnie opieramy nasz proces opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczny.

 

W Zielonej Krainie każdy dzień ma swój rytm. Jest czas na rozmowę, malowanie, rysowanie, czytanie bajek, posiłki, odpoczynek, pobyt na placu zabaw na świeżym powietrzu i szaleństwo przy muzyce i tańcach.

 

Stawiamy na zabawę, podczas, której Dzieci uczą się nowych rzeczy i utrwalają znane już im informacje. Podchodząc z radością do edukacji stają się bardziej otwarte na otaczający świat i chętniej go doświadczają.

 

Zainteresowanie tym co się dzieje dookoła, zadawanie nurtujących ich pytań wymaga od Nas nauczycieli nieustannej pracy nad sobą i nowych pomysłów na zaspokojenie tej dociekliwości.

 

W pracy wychowawczej wspieramy rozwój społeczno-emocjonalny, poznawczy, ruchowy. Ważna jest dla nas praca grupowa, poprzez którą kształtują się umiejętności komunikacyjne. Ponadto każdy z Maluchów ma szansę zaistnieć w grupie i poczuć się doceniony.

 

Wspieramy u Dzieci rozwój samodzielności i wyrażania własnego zdania.

 

W Zielonej Krainie stawiamy przede wszystkim na podmiotowe i indywidualne podejście do każdego Dziecka. Każda z nauczycielek/opiekunek zna poszczególne Dziecko i poszczegółne Dziecko zna każdą nauczycielkę/opiekunkę.

 

Przywiązujemy dużą wagę do współpracy ze specjalistami i z rodzicami. Uważamy, że wspólną pracą można osiągnąć lepsze rezultaty w wychowaniu naszych pociech.

 

Idąc za myślą Janusza Korczaka "Jesteśmy nie tylko po to, aby nas kochali i podziwiali, ale przede wszystkim po to, abyśmy my działali i kochali. Nie obowiązkiem otoczenia jest pomagać nam, ale to my mamy obowiązek troszczenia się o świat, o drugiego Człowieka".