Program i metody pracy


Zajęcia w Zielonej Krainie to przede wszystkim poszukiwanie i doświadczanie wszystkimi zmysłami.


Swoją pracę opieramy na metodach aktywizujących. Uwielbiamy pracować projektem, i wspólnie z Dziećmi dążyć do nowych rozwiązań.


Naukę traktujemy jako proces całościowy, który ma być przede wszystkim dobrą zabawą.

Praktykujemy metodę Kids skills oraz I’m proud of You. Uważamy, że pozytywne, wspierające bodźce wpływają na dzieci właściwie - nie odwrotnie, dlatego w swojej pracy wykorzystujemy psychologię pozytywną.


Nauczyciel w procesie nauczania ma być przewodnikiem, ma współtowarzyszyć, doglądać, naprowadzać, a nie podawać gotowe rozwiązania. Dlatego chętnie wdrażamy Peer learning, Desing Thinking, Challenge Based Learning, Problem Based Learning, Coaching i tutoring edukacyjny.


Czerpiemy z planu daltońskiego. Istotna jest dla nas nauka wolności, swobody i odpowiedzialności, nauka samodzielności, współpracy oraz wyrażana własnego zdania. 

Zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne i językowe przeplatają się wzajemnie. Pracujemy zawsze całym ciałem pogłębiając doznania sensomotoryczne.


Sensoplastyka ®, Zajęcia z fizjoterapeutą, Ruch rozwijający, Arteterapia, Muzykoterapia, Bajkoterapia czy angielski stanowią spójną całość.


Podczas ćwiczeń słuchamy muzyki, malujemy stopami, opowiadamy bajki. Pokazujemy, nazywamy, smakujemy, testujemy po prostu PZEŻYWAMY.


Zajęcia odbywają się w dwóch grupach. Grupa roczniaków liczy do 10 Maluchów, grupa dwulatków do 12. Dzięki temu możliwa jest zarówno praca indywidualna, jak i zespołowa.